Žiaci zažili na začiatku sezóny zápasy ako deň a noc

Nový súťažný ročník sa v nedeľu začal aj našim starším žiakom. Úvodný turnaj hostili v ŠH Malina v doobedných hodinách Malačania a v prvom zápase sezóny im bolo súperom družstvo Hurikán Inspiro z Bratislavy. Malacky boli počas celého stretnutia lepším mužstvom. Skóre otvoril v prvej tretine zápasu dvomi gólmi Filip Kmeť. Druhá časť hry bolo čo sa týka počtu gólov najchudobnejšou. Naši mladí florbalisti zvýšili náskok na 3:0 zásluhou Tamarky Klempovej. V úvode poslednej tretiny skompletoval hetrik Filip Kmeť a odvtedy začali Malačania strielať jeden gól za druhým a zastavili sa až na čisle 9. Súper už iba skorigoval skóre zápasu čestným gólom na konci stretnutia. Malacky si tak pripísali na konto 3 body do tabuľky.

Výsledok: 1. kolo – Starší žiaci – BA – 2019/2020

1. SC Malacky vs. VŠK PdF UK Hurikán Inspiro 9:1 (2:0, 1:0, 6:1)

O hodinu a pol čakal na zverencov trénera Juraja Kašubu druhý zápas proti súperovi zo Záhorskej Bystrice. Tsunami predvádzali počas celého zápasu pekný rýchly kombinačný florbal s množstvom striel a šancí. Naši hráči nestíhali tempu zápasu a v každej tretine obdržali 5 gólov. Za domácich sa podarilo dvakrát skórovať Filipovi Kmeťovi v druhej a tretej tretine stretnutia. Výsledný debakel o 13 gólov je tak vážnym dôvodom na zamyslenie sa do ďalších zápasov.

1. SC Malacky vs. Tsunami Záhorská Bystrica Modrí 2:15 (0:5, 1:5, 1:5)

Už túto nedeľu sa predstavia v svojom treťom zápase naši žiaci v novej hale v Záhorskej Bystrici v stretnutí proti Florpédu Bratislava. My pevne veríme, že Malacky zaznamenajú po tomto zápase druhú výhru v ročníku.