Úvodné dvojkolo vyšlo mužom na 50 percent

Mužské družstvo vstúpilo do nového ročníka 2. ligy BA víkendovým dvojzápasom. V prvom zápase sezóny privítali naši florbalisti v sobotu ráno hráčov z Modry. Modrania prišli do ŠH Malina počtom v chudobnejšej zostave a od úvodu zápasu sa snažili hrať na brejky a nahadzované loptičky. Priebeh zápasu v Malackách bol veľmi podobný tomu z minulého roku. Veľmi bojovná hra, ktorá však strácala na kvalite. Domáci sa rýchlo už z úplného začiatku zápasu ujali vedenia 2:0 po dvoch góloch Štefana Slobodu. Tieto dva presné zásahy sa napokon ukázali ako kľúčové. Hostia spoza Malých Karpát síce znížili na rozdiel jedného gólu v druhej tretine, avšak Pupik vrátil dvojgólový náskok Malackám na konci druhej periódy. Druhá tretina bola čo sa týka výkonu domácich slabšia ako tá prvá a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 3:1. BlueBerries sa nevzdávali šance na body a v polovici poslednej časti hry opäť gólom zdramatizovali záver stretnutia. Peter Pupik našťastie druhým gólom v zápase štyri minúty pred koncom definitívne rozhodol o výhre 1. SC Malacky. Svoje premiéry v našom drese si odbili posily z Gajár: Ľubomír Šimuna a Milan Hollý a taktiež náš nový kapitán Jano Pulec a Michal Mislovič. Pochváliť treba najmä výkon Erika Kuklovského v bráne, ktorý nás v dueli neraz podržal.

Výsledok: 1. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

1. SC Malacky vs. FBC BlueBerries Modra 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

V nedeľnom stretnutí, ktoré sa hralo v Bratislave v Dome Športu o 17:00 h bol súperom Malaciek nováčik súťaže CAPITOL Floorball Team. Novovzniknutý ambiciózny klub nám od úvodu stretnutia dával najavo, kto bude diktovať výsledok zápasu. Síce sme dokázali dvakrát vyrovnať zásluhou kapitána Puleca ale to bolo z našej strany všetko. Úvodnú tretinu sme prehrali vysoko 6:2. V druhej tretine domáci pridávali jeden gól za druhým a po desiatom góle v našej sieti sa Erik Kuklovský musel z brány porúčať a prenechať miesto Vladovi Kopkovi. Tento impulz čiastočne zabral a aspoň sme znížili do konca tretiny na 4:10. V tretej dvadsaťminútovke sme pokračovali v zlepšenom výkone a znížili gólom Slobodu na rozdiel piatich gólov. Bratislavčania už drámu však nepripustili a dvomi gólmi v závere dokráčali k pohodlnému víťazstvu o sedem gólov. Treba dodať, že domácich bolo 7+1 a napriek tomu boli jasne lepším a technickejši vyspelejším tímom v zápase. V plnej kráse nám ukázali ako vie byť florbal jednoduchý a smelo tak môžu pomýšľať na postup do vyššej ligy.

Výsledok: 2. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

CAPITOL Floorball Team vs. 1. SC Malacky 13:6 (6:2, 4:2, 3:2)

Z úvodného dvojzápasu sezóny sme teda získali 3 body a už teraz sa tešíme na ďalšie dvojkolo v ktorom budeme chcieť taktiež bodovať. Za dva týždne privítame v ŠH Malina v sobotu Snipers „B“ a v nedeľu v Záhoráckom derby TJ Sokol Gajary.