Klub

O KLUBE
Prvé neoficiálne florbalové družstvo vzniklo okolo Petra Ševčíka a tvorili ho bývalí hokejbalisti, ktorí začali trénovať v telocvični cirkevnej základnej školy. Postupne oslovil florbal aj ďalších záujemcov a tak vymenili tréningovú plochu telocvične ZŠ za palubovku športovej haly, kde od septembra 2005 začalo trénovať budúce jadro klubu. Na jeseň 2005 sa klub zaregistroval ako občianske združenie a v tom istom roku aj na Slovenskom zväze florbalu pod názvom IBK Malacky.
Historicky prvý zápas sa konal 27. 11. 2005 v ŠH Malina, ke si družstvo IBK Malacky prvýkrát pred zrakmi divákov zmeralo sily s družstvom TJ Sokol Lanžhot. Ďalšie skúsenosti zbierali muži v mestskej lige v Trenčíne, na turnajoch a priateľských zápasoch.
Prvé súťažné skúsenosti získali malackí hráči v máji roku 2006 v baráži o postup do extraligy, kde si zmerali sily o dve postupové miesta štyri družstvá: ŠK Lido Bratislava, M-Šport Salming Team Trenčín, ŠK Seahorses Bratislava a IBK Malacky. Malačania na skúsenejších súperov výsledkovo nestačili. V sezóne 2006/07 vstúpilo družstvo mužov IBK Malacky do 2. ligy mužov.
V roku 2010 prišlo k spojeniu klubu IBK Malacky s ďalším malackým klubom, ktorý pôsobil v súťažiach Slovenského zväzu florbalu od roku 2007. Spojením obidva kluby deklarovali spojiť sily, hráčsky ale i finančný potenciál, s cieľom výraznejšie rozvíjať florbal v Malackách. Spojením oboch klubov prišlo aj k zmene názvu klubu na 1. SC Malacky.
Od vzniku klubu pôsobili v súťažiach SZFB okrem mužov aj iné družstvá klubu od mladšej prípravky až po ženy. Mnohé družstvá pôsobia v klube až do dnes. Cieľom klubu je vybudovať kompletnú vekovú štruktúru družstiev.

ŠTRUKTÚRA KLUBU
Rada zakladajúcich členov združenia

Rada zakladajúcich členov združenia je najvyšším orgánom združenia a zabezpečuje fungovanie združenia za účelom naplnenia poslania a cieľov združenia.
Oto Divinský – predseda združenia
Juraj Kašuba – člen rady
Martina Gašparová – člen rady

ÚSPECHY KLUBU
Sezóna 2009/10:

• 3. miesto – Majstrovstvá Slovenska – staršie žiačky
• 2. miesto – Liga BA – staršie žiačky
Sezóna 2010/11:
• 2. miesto – 2. liga – ženy (postup do extraligy)
• Ocenenie Mesta Malacky „Športový kolektív za rok 2011“ – ženy
• 6. miesto – Majstrovstvá Slovenska – mladší žiaci
• 3. miesto – Liga BA – mladší žiaci
Sezóna 2015/16:
• 7. miesto – Majstrovstvá Slovenska – staršia prípravka

DOMÁCA HALA
Športová hala Malina, Sasinkova 2, Malacky, web