Výbornú sobotu vystriedala zlá nedeľa

Muži majú za sebou ďalšie víkendové dvojkolo, ktoré zvládli na polovicu. V sobotu ráno hostili v ŠH Malina v Malackách lídra tabuľky CAPITOL z Bratislavy. Hostia prišli do Malaciek v počte 8 hráčov a jeden brankár ako veľký favorit zápasu. Boli to však domáci, ktorí boli od úvodu zápasu lepším tímom. V tretej minúte duelu po nahodení Kmeťa si Bratislavčania zrazili loptičku do vlastnej brány a stav bol 1:0. Na 2:0 zvyšoval pre Malacky Samuel Bočkaj. Do hry sa dostal aj CAPITOL a dvomi gólmi zrovnal stav stretnutia. V závere tretiny mali dokonca hostia možnosť presilovej hry ale domáci Šimuna peknou strelou gólom do šatne vo vlastnom oslabení poslal Malacky znovu do vedenia. V druhej časti hry hostia zlepšili výkon a strelili aj dva góly. Malačania dali v druhej tretine iba jeden gól a stav bol tak po dvoch periódach nerozhodný 4:4. Do tretej tretiny vstúpili 1. SC ako uragán a odmenou im bol vedúci gól z hokejky kapitána Puleca. Hostia sa snažili početnou streľbou zvrátiť osud stretnutia ale domáci zblokovali v tomto zápase veľmi veľa striel a keď ich nezblokovali oni tak väčšinou končili na dobre chytajúcom Habovi. Zápas domáci definitívne zlomili v rozmedzí 55. až 57. minúty stretnutia, kedy sa tromi gólmi dostali do vedenia 8:4. CAPITOL ešte reagoval gólom na 5:8 z ich pohľadu a skúšal aj hru bez brankára. Pri power play hostí pridal posledný gól zápasu do prázdnej brány Balluch a domáci sa tak mohli radovať z prekvapivého ale zaslúženého víťazstva. 1. SC Malacky dokázali eliminovať útočnú silu najproduktívnejšieho hráča ligy Szaba a vypracovali si v zápase aj niekoľko gólových tutoviek, ktoré nedokázali síce všetky premeniť, napriek tomu si pripísali 3 body do tabuľky. Varovaním do ďalších zápasov ostávajú aj niektoré lacné góly priamo z rozohráviek súpera. Suverénny CAPITOL kapituloval len druhýkrát v sezóne.

Výsledok: 11. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

1. SC Malacky vs. CAPITOL Floorball Team 9:5 (3:2, 1:2, 5:1)

V nedeľu v obedňajších hodinách sa predstavili Malačania v ŠH Elán v Bratislave v súboji s domácim mužstvom ,,béčkom“ Snipers Bratislava. Do zápasu sme nastúpili s menším počtom hráčov ako v domácom sobotnom stretnutí. V eufórií z minulého duelu sme pokračovali aj v úvodných minútach tohto zápasu. V 10. minúte zápasu sme viedli už 0:3. Po prvýkrát v zápasu pustil loptičku za svoj chrbát hosťujúci brankár Kopka v 13. minúte a domáci tak znížili skóre stretnutia. Bočkaj však onedlho nato vrátil Malackám trojgólové vedenie, ktoré v poslednej minúte prvej tretiny zvýšil už na štvorgólové Šimuna. Domáci ale stihli ešte pred koncom prvej periódy dobre zahrať štandartku a do šatní sa tak išlo za stavu 2:5. Do druhej tretiny vstúpili domáci značne namotivovaní a začali viac behať a napádať našu rozohrávku. Naši hráči začali robiť individuálne chyby a domáci ich začali trestať gólmi. V 4. minúte druhej časti hry sme síce ešte viedli 3:7 ale od tohto momentu Snipers prebrali vládu nad zápasom. Skóre do konca tretiny otočili a viedli 9:8. Na začiatku tretej tretiny sme mali možnosť presilovej hry ale gól sme nevsietili a pokračovali v zlom výkone. Domáci už zápas nepustili a do konca zápasu rozvlnili našu sieť, v ktorej sa objavil v závere zápasu po našom 10. inkasovanom góle aj Haba ešte trikrát. My sme už gól dať do konca stretnutia nedokázali a prehrali podobne ako v prvom meraní síl s týmto súperom ,,vyhratý zápas“ a potvrdili tak, že sa nám príliš v zápasoch mimo ŠH Malina nedarí. Mužom zápasu z nášho tímu sa stal Peter Ďuriš.

Výsledok: 12. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

Snipers Bratislava „B“ vs. 1. SC Malacky 12:8 (2:5, 7:3, 3:0)

Napraviť si chuť po nedeľnom zbabranom zápase si budú môcť florbalisti Malaciek najbližšie až 14.12.2019 o 18:30 h kedy je na programe druhé tohtosezónne Záhorácke derby v ŠH Malina. Po súboji s Gajarmi čaká našich hráčov v nedeľu domáci večerný zápas proti ŠK Lido Prírodovedec Bratislava „B“. 1. SC Malacky sa nachádzajú aktuálne na 6. mieste tabuľky.