Starší žiaci zvládli oba duely a zabezpečili si účasť v nadstavbe o titul

V nedeľu prvý decembrový deň bolo na programe v ŠH Malina v Malackách ďalšie ligové kolo starších žiakov. V rámci BA ligy vo florbale si v poobedných hodinách naši chlapci a Tamarka zmerali sily s dvomi súpermi. Kedže sa jednalo o protivníkov, ktorí boli v tabuľke tesne pod našimi florbalistami bolo jasné, že sa jedná o veľmi dôležité stretnutia. V prvom zápase preverili Malačanov Gepardi z Hurikánu. Malacky prvú tretinu herne ovládli a viedli presvedčivo po prvých 15 minútach zápasu už 5:0. V druhej tretine však prišiel v podaní našich hráčov výkonnostný útlm a Bratislavčania sa začali dostávať do šancí. Z dvoch sa im podarilo vsietiť góly a po dvoch periódach bolo 2:5 z ich pohľadu. V poslednej časti hry diváci dlho gól nevideli, až pokým definitívne o osude zápasu dvomi presnými zásahmi rozhodol Pullmann. Konečný rezultát stretnutia bol teda 7:2 pre 1. SC. Malacky tak prerušili trojzápasovú sériu prehier. O svoje dojmy zo zápasu sa s nami podelil aj tréner družstva Juraj Kašuba: ,,Prvý zápas rozhodla prvá tretina, v ktorej sme dominovali. Herne a konečne aj gólovo. Hráčom som pred zápasom povedal, že sa majú sústrediť na hru s loptou, čo sa snažili v rámci možností plniť a v kombinácii s presnými zakončeniami sme sa ujali vedenia 5:0. Druhá tretina bola opakom prvej, kedy sme zbytočne ťahali loptu sami, z čoho pramenilo niekoľko brejkových situácií na oboch stranách. Tento štýl hry nám veľmi nevyhovoval, keďže nás po zápase čakal ďalší, v ktorom sme museli naplno bodovať a museli sme si nejaké sily aj ušetriť. Do konca zápasu sme súpera už k ničomu nepustili a zaslúžene vyhrali.“

Výsledok: 8. kolo – Starší žiaci – BA – 2019/2020

1. SC Malacky vs. VŠK PdF UK Hurikán Gepards 7:2 (5:0, 0:2, 2:0)

Hneď po skončení tohto zápasu nastúpili Malačania na svoj druhý zápas proti organizárovi kola Snipers „C“. 1. SC mali skvelý vstup do zápasu a po dvoch minútach viedli 2:0. Bratislavčania reagovali v prvej tretine jedným gólom a do kabín sa išlo teda za stavu 1:2. Gólovú listinu v druhej tretine otvoril Malačan Foltýnek ale o pár sekúnd nato v tomto zápase domáci tím znížil opäť na rozdiel jedného gólu. Rišo Foltýnek ale pokračoval vo svojej gólovej potencii a v 6. minúte druhej periódy zavŕšil hetrik v tomto dueli. Potom padli do konci tretiny ešte dva góly – po jednom na každej strane a stav stretnutia bol 3:6. V tretej päťnásťminútovke už naši mladí florbalisti dominovali a napokon zápas doviedli do víťazstva v pomere 3:10. Touto výhrou si Malacky zabezpečili účasť v nadstavbovej skupine o titul, kam sa prebojovalo prvých 7 tímov tabuľky. ,,Snipers „C“ bol určite silnejším súperom, ktorý s nami držal krok takmer dve tretiny. Herne sme boli lepším celkom, pokiaľ sme hrali kombinačne. Bohužiaľ sme opäť ukazovali zbytočné individuálne akcie, ktoré nás stáli veľa síl a lôpt. Na tomto budeme musieť do budúcich zápasov zapracovať, keď chceme zbierať body.“ Týmito slovami uzavrel svoje dvojzápasové hodnotenie Juraj Kašuba.

Snipers Bratislava „C“ vs. 1. SC Malacky 3:10 (1:2, 2:4, 0:4)

Starší žiaci Malaciek majú pred sebou ešte 2 zápasy v základnej časti. Ten najbližší ich čaká už túto nedeľu o 15:50 h v Modre. Súperom im bude domáci tím BlueBerries, ktorý sa nachádza iba o jednu priečku vyššie ako naši florbalisti.