Vysoká výhra starších žiakov nad BlueBerries

V nedeľu naši starší žiaci vycestovali na dohrávaný zápas 4. kola BA ligy do Modry. V priamom súboji o priebežné 5. miesto sa im do cesty postavili domáci florbalisti BlueBerries. V prvej tretine dvakrát skóroval za hostí výborne hrajúci Foltýnek. Naopak Modrančania gól nedali a do kabín sa išlo za stavu 0:2 pre Malacky. V druhej tretine diváci gól nevideli a 1. SC bol tak pred poslednou periódou bližšie k výhre. Tú v tretej tretine potvrdili dvomi gólmi znova Foltýnek a dvakrát sa presadila aj Tamarka Klempová. Jeden gól pridal z presilovej hry aj jej brat Jakub a konečné skóre zápasu tak bolo 0:7. Pochváliť treba aj nášho brankára Salčíka, ktorý v zápase vychytal nulu a podržal tak svoj tím výrazným spôsobom. Svoje vyjadrenie nám po zápase poskytol aj v tomto zápase zaskakujúci tréner Oto Divinský: ,,V zápase sme mali prevahu, o čom svedčí aj samotný výsledok zápasu. Loptičku sme mali zväčša na našich florbalkách, snažili sme sa súpera prehrať kombinačne. Nie vždy nám to však vychádzalo, hlavne vo finálnej časti, keď sme mali zakončiť, sme veľakrát zlyhali. Vytvorili sme si množstvo šancí, ale nedokázali sme súperovho brankára prekonať. V druhej tretine sme sa prestali koncentrovať na hru, viac sme začali loptičku zbytočne voziť, než prihrávať. V osobných súbojoch sme strácali loptičky a súper ešte viac pohrozil. Našťastie buď minul bránu, alebo nás v bráne podržal brankár. V záverečnej tretine sme boli trpezlivejší a začali sme hrať opäť kombinačne, z čoho pramenili góly v súperovej bráne. Hráčom za predvedenú hru ďakujem. Bude však potrebné odstraňovať nedostatky, ktorých nebolo málo.“ Po tejto vysokej výhre o sedem gólov Malačania zaknihovali štvrtú výhru v rade a posunuli sa na 5. miesto ligovej tabuľky.

Výsledok: 4. kolo – Starší žiaci – BA – 2019/2020

FBC BlueBerries Modra vs. 1. SC Malacky 0:7 (0:2, 0:0, 0:5)

Posledný zápas základnej časti odohrajú naši chlapci a Tamarka už túto nedeľu 15.12.2019 ráno o 9:35 h v Stupave. Súperom im bude predposledný tím ligy Galaktikos Bratislava. V prípade výhry sa naši florbalisti posunú v tabuľke na 4. miesto.