Muži ukončili základnú časť na 6. mieste a v playoff ich čaká Dragons

Základná časť bratislavskej regionálnej mužskej flrobalovej ligy je už minulosťou. Naši muži cez víkend odohrali posledné dva zápasy ZČ proti dvom bratislavským tímom. V sobotu vybojovali výhru v Bratislave a v nedeľu v domácom prostredí vysoko prehrali s Dragonsom.

V sobotu v ŠH Dom Športu ich hostil tím Jánošíkových zbojníkov. Muži Malaciek nastúpili v značne improvizovanej zostave len s tromi obráncami a dvomi útokmi. Dres si navliekol na seba aj tréner Juraj Kašuba a druhý útok tvorili mladí dorastenci. Naši florbalisti hrali počas prvej tretiny zodpovedne hlavne v obrannej fáze a súpera nepúšťali do šancí. Naopak sami hrozili z brejkových situácií a jedna z nich sa aj gólovo ujala. Po prvej dvadsaťminútovke tak bol stav 0:1 pre hostí. V druhej tretine sa obraz hry príliš nezmenil. Domáci tím nedokázal prekonať dobre chytajúceho Juska a dobré obranné bloky domácich ani z presilových hier. Prvá malacká útočná formácia, hlavne dvojica Bočkaj a Pupik zariadila vedenie o tri góly pre 1. SC. Zbojníci sa dokázali prvýkrát gólovo presadiť až zhruba v polovici stretnutia, kedy presilovku využil najproduktívnejší hráč Jánošíkov kapitán Kosík. Malacky ale odpovedali taktiež z presilovej hry a to gólom Kašubu. Po dvoch periódach tak platil stav 1:4. Tretia tretina bola gólovo najbohatšia. Domáci začali viac strielať a tlačiť sa pred bránu hostí. Vždy, keď sa zbojníci dotiahli na rozdiel jedného gólu ale Malacky dokázali gólovo odpovedať. V tretej časti hry zavŕšil hetrik v zápase Pupik. Dôležitý náskok pred záverom zápasu zabezpečili našim hráčom mladíci v mužstve Škuta a Gelien. Napriek záverečnej hre bez brankáru a tlaku domácich už Jánošíci nedokázali vyrovnať skóre stretnutia. Nič už na tom nezmenil ani nepremenený samostatný nájazd Bočkaja. Konečný výsledok zápasu bol teda 7:8 pre hostí z Malaciek.

Výsledok: 17. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

FBC Jánošíkoví zbojníci vs. 1. SC Malacky 7:8 (0:1, 1:3, 6:4)

V nedeľu večer čakal v ŠH Malina na našich mužov náročnejší súper Dragons Ružinov. Malacky nastúpili do zápasu s dvomi obrannými dvojicami, tromi útokmi a tromi brankármi na súpiske. Všetci traja gólmani odchytali každý po jednej tretine. Už takmer od začiatku duelu boli Draci lepším tímom na ihrisku. Ružinovčania viac behali, boli lepší na loptičke a strieľali aj góly. Naši florbalisti nestíhali tempu zápasu a boli všade o krok pozadu. Po prvej tretine bol stav 0:3 pre hostí. V druhej tretine sa až za stavu 0:5 dokázal zo štandardky presadiť gólovo domáci Milan Hollý. Dragons vsietil rovnako ako v prvej tretine tri góly a viedol pohodlne 1:6. V poslednej tretine stretnutia pridali hostia ešte dva presné zásahy a zápas vyhrali jednoznačne 1:8. Na tomto zápase nenájdeme na hre Malaciek príliš veľa pozitívnych vecí. Tento zápas však musí poslúžiť ako varovanie pred zápasmi playoff.

Výsledok: 18. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

1. SC Malacky vs. FBC Dragons Ružinov Bratislava 1:8 (0:3, 1:3, 0:2)

Muži 1. SC Malacky s 8 výhrami a so ziskom 24 bodov obsadili po základnej časti 6. miesto v tabuľke a vo štvrťfinále ich čaká tretí tím Dragons Ružinov Bratislava. Prvý zápas vyraďovacej časti je na programe 22.2. v Záhorskej Bystrici a druhý o deň neskôr v ŠH Malina v Malackách. Séria sa hrá na 2 víťazné zápasy, v prípade nerozhodného stavu po víkendových zápasoch nasleduje rozhodujúci tretí zápas série, ktorý je na programe v stredu na ihrisku lepšie postaveného družstva v tabuľke.