Napriek dvom prehrám muži postupujú do play-off

Florbalisti 1. SC Malacky odohrali tento víkend 2 ligové zápasy. V oboch ťahali naši muži za kratší koniec, napriek tomu im súboje vo vyraďovacej fáze súťaže tento rok už neuniknú.

V sobotu vycestovali muži do Bratislavy na zápas proti Juniorom z Lida Bratislava. V značne oklieštenej zostave s 9 hráčmi v poli bolo už pred zápasom jasné, že zopakovať domácu výhru nad týmto súperom bude ťažká úloha. Juniori bojújuci o play-off od začiatku zápasu kontrolovali loptičku a vytvárali si niekoľko šancí. Prvú využili v 8. minúte, keď nášho brankára Kopku prekonal domáci Moro. Vyrovnavájúci gól padol po úniku Bočkaja, ktorý blafákom prekonal brankára Lida. Netrvalo však dlho a domáci znova viedli. Na konci tretiny mali Juniori príležitosť presilovej hry, ktorú využili a do kabín sa išlo za stavu 3:1. Na začiatku druhej periódy musel ísť pykať na trestnú lavicu opäť Bočkaj a mladí chalani z Lida BA zase ponúknutú možnosť zúžitkovali na skórovanie. V druhej tretine náš tím herne aj fyzicky odišiel a Juniori zvyšovali svoj náskok. Skóre po druhej tretine bolo hrozivých 10:1 pre domácich. Hostia prehrali druhú časť hry 7:0! Malačania sa v poslednej tretine zmátožili a zlepšili hru a vstrelili aj góly. Úradoval najmä kapitán hostí Pulec, ktorý vsietil hetrik. Konečný rezultát stretnutia v Mlynskej doline bol nakoniec ešte pre nás prijateľných 12:5 v prospech domáceho celku. Pozitívom zápasu tak bola pre nás aspoň posledná tretina a výkon nováčika v našom mužskom drese iba 15 ročného Sebastiana Štoru.

Výsledok: 15. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

ŠK Lido Prírodovedec Juniori vs. 1. SC Malacky 12:5 (3:1, 7:0, 2:4)

V nedeľu chceli napraviť dojem muži v domácom večernom zápase s White Eagles Bratislava. V takmer kompletnej zostave a v bráne s Habom však muži nezačali dobre a po dvoch minútach prehrávali už 0:2. Domáci Balluch rýchlo odpovedal znižujúcim gólom, ale prvá tretina bola v réžií hostí z Bratislavy. Po prvej tretine svietilo na tabuli skóre 1:4. Druhá tretina bola gólovo najúrodnejšou. Padlo 8 gólov, po 4 na každej strane. Za domácich sa presadzoval prvý útok v zložení Balluch-Bočkaj-Šefčík. Tretia časť hry bola veľmi nervózna a naši hráči putovali aj na lavicu hanby za nešportové správanie. Hostia zvýšili náskok na 5:9 a smerovali k výhre v tomto stretnutí. Posledné slovo mali domáci a ich ,,dorastenecká“ formácia Gelien-Štora-Škuta. Posledný menovaný upravil skóre stretnutia na konečných 6:9. Hostia tak oplatili našim florbalistom prehru z prvého merania síl v sezóne. Muži nezískali tento víkend ani bod do tabuľky. Potešujúcim faktom však ostáva už istý postup do play-off a stále dobrý náskok na tímy dotierajúce na 6. pozíciu na ktorej sa Malacky aktuálne nachádzajú. Vyladenie formy pred blížiacou sa vyraďavacou fázou ligy a zapracovanie mladých hráčov do kádra bude úlohu tímu na ostávajúce 2 stretnutia základnej časti.

Výsledok: 16. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

1. SC Malacky vs. FBC White Eagles Bratislava 6:9 (1:4, 4:4, 1:1)

Posledný hrací víkend bratislavskej druhej ligy mužov vo florbale je na programe 8.-9. februára 2020. Muži Malaciek v sobotu vycestujú do Bratislavy na zápas proti Jánošíkovím zbojníkom a v nedeľu večerným domácim zápasom proti Dragonsu Bratislava uzavrú základnú časť súťaže.