Zhodnotenie základnej časti mužov a predstavenie štvrťfinálového súpera

Základná časť bratislavskej mužskej florbalovej ligy je minulosťou. Náš tím v konkurencií 10 mužstiev obstál dobre. Zaknihoval 8 výhier a 10 prehier a skončil na solídnom 6. mieste. Najcennejšie výhry boli doma s lídrom CAPITOL a konečne aj výhra v derby s Gajarmi. Naopak zbytočné straty bodov zaznamenal s tímami ako Snipers „B“ a Lido „B“. V obidvoch dvojzápasoch s tímami Modry a Jánošíkoví zbojníci vyhral obe stretnutia. Vyrovnané zápolenia zvádzal s tímom White Eagles. Nevyrovnané výkony predviedol v zápasoch s Juniormi Lida. Najmenej sa darilo herne aj výsledkovo mužom proti Dragons Bratislava. Práve s týmto súperom sa muži stretnú vo štvrťfinálovej sérií už tento víkend. Najvyššiu prehru museli muži stráviť na pôde lídra súťaže, kde prehrali 6:13 a zároveň tak inkasovali aj najviac gólov v ligovom zápase tejto sezóny. Najvyššia výhra bola na domácej palubovke, keď si naši florbalisti hravo poradili s Jánošíkmi pomerom 14:6 a 14 vsietených gólov je aj najviac v tomto súťažnom ročníku z ich strany. V 18 dueloch sezóny sme dokázali súperovho brankára prekonať 107-krát, v tejto štatistike sme 7. v lige. Inkasovali sme 122 gólov, čo je 4. najlepšia obrana v lige. V presilových hrách máme úspešnosť iba 18%, kedy sme využili iba 4 presilovky z 22. V oslabeniach má náš tím úspešnosť 81%, keď obdržal 9 gólov zo 48 presilových hier súpera. Našim najproduktívnejším hráčom základnej časti sa stal Ľubomír Šimuna, ktorý už ale pôsobí v druzštve Tsunami Záhorská Bystrica. Mužstvo však muselo počítať aj iné odchody hráčov počas sezóny. Veľkým pozitívom boli veľmi dobré výkony mladého Juska v bráne a zapojenie dorastancov do A tímu. Najlepším strelcom tímu sa stal Peter Pupik. Sezónu ako kapitán viedol a stále vedie Ján Pulec. Celkovo výsledkové aj herné zlepšenie oproti minulej sezóne bolo na našom tíme badateľné.

Tréner Juraj Kašuba zhodnotil základnú časť nasledovne: ,,Sezónu 2019/2020 sme začali ako minulý rok dobrovoľnou letnou prípravou, ktorú si opäť zobral nastarosti Maťo Benda. Príprava trvala takmer celé leto a posledné dva prázdninové týždne sme začali trénovať v telocvični.
Do novej sezóny sme nastúpili aj s posilami, ktoré sa k nám pripojili počas letnej prestávky. Milan Hollý a Lubo Šimuna k nám prestúpili z konkurenčných Gajar a aklimatizácia v „staronovom“ družstve im dlho netrvala. Veľmi ma teší, že sa nám začalo túto sezónu družstvo omladzovať, keďže sme zapojili do hry až štyroch „ostaršených“ dorastencov. Okrem toho sa k nám pripojil náš bývalý hráč Samuel Bočkaj. Nanešťastie sme sa museli vyrovnať aj s pár odchodmi, kedy nás hneď po úvodných zápasoch opustil Štefan Sloboda, o ktorého kvalitách svedčilo to, že ešte niekoľko zápasov po odchode bol stále našim najproduktívnejším hráčom. Ďalší odchod sme zaznamenali po polovici základnej časti kedy nás opustil ďalší center Lubo Šimuna, ktorý aktuálne hosťuje v extraligovom Tsunami Záhorská Bystrica.
Čo sa týka predvedenej hry z našej strany sme sa neprezentovali až takou aktívnou hrou bez loptičky o akú sme sa snažili minulú sezónu, no napriek tomu si dovolím tvrdiť, že bola úspešnejšou keďže naopak v hre s loptou sme dokázali dominovať. Svedčia o tom výhry nad súpermi ako White Eagles, alebo takmer neporaziteľným suverénom ligy – CAPITOL Bratislava. Takisto som veľmi rád, že sme nezaváhali so súpermi ako Modra a konečne sa nám podarilo zvíťaziť aj s Gajarmi. Na druhú stranu sme sa prezentovali s veľmi nevyrovnanými výsledkami kedy sme prehrali oba zápasy so Snipers B, aj keď sme v nich mali niekoľko gólový náskok, či rovnaká šesťbodová strata s Lidom B.
Do play-off postupujeme zo šiesteho miesta, čo je určite sympatickejšie zakončenie základnej časti ako tomu bolo minulý rok. Pevne verím, že aj napriek pozícii outsidera sa nám podarí ružinovský Dragons potrápiť a dostaneme sa čo najďalej.“

Predstavenie nášho štvrťfinálového súpera FBC Dragons Ružinov Bratislava:
Bývalý dvojnásobný majster SR, ďalších 5 cenných kovov z našej najvyššej súťaže. Víťaz bratislavskej ligy mužov v sezóne 2017/2018. Víťaz základnej časti bratislavskej ligy mužov v sezóne 2018/2019.
V tejto sezóne 3. miesto po ZČ, skúsení tím plný harcovníkov s druhým najlepším útokom v lige a s jasným cieľom odčiniť minuloročný štvrťfinálový výbuch s Modrou.
Vzájomné zápasy vs. 1. SC Malacky v sezóne 2019/2020: 10:7, 8:1