Draci boli nad sily našich mužov

Pre mužský tím florbalistov 1. SC Malacky sa sezóna skončila štvrťfinálovou prehrou s FBC Dragons Ružinov Bratislava. Sériu hranú na dva víťazné zápasy prehrali 0:2. V sobotu boli blízko senzácie, v nedeľu nenašli gólový recept na súpera.

V sobotu sa muži premiérovo predstavili v Záhorskej Bystrici. Do novej športovej haly však prišli v doobedných hodinách vo veľmi oklieštenej zostave s najnižších počtom hráčov do poľa v sezóne! Do brány sa dokonca musel postaviť náš útočník Samko Leška. S tromi hráčmi na striedačke sme však v úvode zaskočili súpera a z rýchlych brejkových šancí sme skórovali zásluhou Bočkaja dvakrát. To nebolo však všetko a onedlho premenil trestné strieľanie náš dorastenec v tíme Štora – 0:3. Súper obliehal našu svätiňu ale do vyložených šancí sa nedostával vďaka našim dobrým obranným blokom a aj dobrému výkonu nášho netradičného brankára. Keď v 16. minúte prvej tretine zvyšoval Krenek na 0:4 schyľovalo sa k prekvapeniu. Skúsený tím Dragonsu však ešte do prestávky aj vďaka presilovej hre dokázal dvakrát skórovať a vrátiť sa do hry. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil a Dragons pokračoval v hre na loptičke a Malacky umnou hrou mu nedovolili dostávať sa do veľkých šancí. Domáci znížili na 3:4 ale Štora v závere druhej perióde vrátil Malackám dvojgólové vedenie. V poslednej tretine zápasu bola už badať na našich hráčoch únava. Ružinov po našich chybách vsietil dva zlepené góly a preklopil opraty zápasu na svoju stranu. Draci začali strielať aj z vrchola hry a tlačiť sa viac pred našu bránu, čoho výsledkom bolo, že sa ujali v zápase aj prvýkrát vedenia. Vďaka domácu hráčovi Čachanovi, ktorý vsietil v priebehu 7 minút tri góly v rade viedli domáci florbalisti 8:5. Hostia ešte znížili tretím gólom Bočkaja v zápase na 8:6 ale posledné slovo mal Dragons, ktorý pečatil svoju vydretú výhru gólom na konečných 9:6.

Výsledok: Playoff: Štvrťfinále: 1. zápas – 2. liga muži – BA – 2019/2020

FBC Dragons Ružinov Bratislava (3.) vs. 1. SC Malacky (6.) 9:6 (2:4, 1:1, 6:1)

Stav série: 1-0 pre Dragons

V nedeľu už Malacky ráno v domácom prostredí v ŠH Malina s imperatívom zvíťaziť a nožom na krku nastúpili na zápas s Habom v bráne a dvomi formáciami. Od úvodu stretnutia naši muži bránili a nechávali hru na loptičke na Dragons. Hostia udreli dvakrát v priebehu minúty v rozmedzí 13. a 14. minúty zápasu, čo im dodalo potrebný kľud na hokejky. V druhej tretine sa naši muži snažili, bojovali ale ich útočné akcie nemali potrebnú kvalitu vo finálovej fáze. Naopak Dragons hral trpezlivo a ku koncu prostrednej časti hry vsietil gól na 0:3. V tretej perióde Malačania zlepšili hru a chceli odmietnuť koniec sezóny, ale hostí podržal aj isto chytajúci Hlaváč. Domáci v zápase nedokázali skórovať ani raz, čo sa im podarilo vôbec prvýkrát v sezóne. Draci pridali ešte dva presné zásahy do konca stretnutia a zvíťazili presvedčivo 0:5.

Výsledok: Playoff: Štvrťfinále: 2. zápas – 2. liga muži – BA – 2019/2020

1. SC Malacky (6.) vs. FBC Dragons Ružinov Bratislava (3.) 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Konečný stav série: 2-0 pre Dragons

Štvrťfinále playoff bolo tak pre Malacky konečnou stanicou. Dragonsu gratulujeme k postupu a želáme veľa šťastia v súbojoch o víťazstvo v M2 BA. Malackí florbalisti skončili v sezóne 2019/2020 na celkovom 6. mieste.