Víťazná otočka proti Gajarom a stratený záver s ,,béčkom“ Lida

Muži 1. SC Malacky cez víkend odohrali posledné dva ligové zápasy v tomto kalendárnom roku. V sobotu večer sa stretli s posledným tímom tabuľky Gajarmi v Záhoráckom derby. Pravidlo, že derby nemá favorita potvrdil Sokol hneď v úvode stretnutia, keď po dvoch strelách na bránu viedol 2:0. A bolo horšie, keď domáci hráč Chlpek zvýšil v 12. minúte náskok domácich už na trojgólový. O minútu nato šikovným tečom vrátil do hry Malacky Smrtič. Za stavu 3:1 sa išlo hosťom do kabín v zlej nálade. Absencia trénera vo víkendových zápasoch bola badateľná a počas prvej pauzy museli prísť hráčske zmeny. Hra sa stiahla na dve formácie a pomaličky sa Malacky vracali do zápasu. Hneď z úvodného buly 2. tretiny však najskôr nachytal na hruškách brankára Kopku dobre hrajúci Chlpek, ktorý skompletoval hetrik a bolo 4:1. Malacky sa však bleskovo vrátili do zápasu po využitej presilovke a následnom góle na 4:3. Gajary odpovedali vlastným gólom Demjaniča a presnou strelou Hrubého a viedli 6:3. V ten moment to vyzeralo s hosťujúcim tímom zle nedobre. Dva šťastné a zlepené góly Ďuriša a Kreneka v závere tretiny ale nabudili Malacky pred záverečnou periódou. V tretej tretine bola hra opatrnejšia ale pred dobrou diváckou kulisou 1. SC začali mať viacej šancí ako Sokol. Na 6:6 vyrovnával bývalý hráč Gajar Šimuna a vedúci gól hostí visel vo vzduchu. O výhre 6:7 pre Malacky rozhodol efektívnou otočkou spoza brány veterán Ďuriš. Malackí florbalisti už záver stretnutia zvládli a mohli sa radovať z vydretého víťazstva v derby. Gajarom tak oplatili prehru 5:3 z úvodu ročníka.

Výsledok: 13. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

TJ Sokol Gajary vs. 1. SC Malacky 6:7 (3:1, 3:4, 0:2)

V nedeľu privítali Malacky vo svojom poslednom zápase roku 2019 v ŠH Malina ŠK Lido „B“. Hneď z prvého útoku sa presadil presnou strelou švihom Šimuna a domáci viedli 1:0. Prírodovedec dokázal zrovnať na 1:1 ale Ďuriš a peknou strelou Benda poslali domácich po prvej tretine do vedenia 3:1. V druhej tretine nepodali Malačania optimálny výkon. Našťastie Lido skórovalo do Habovej siete len raz rovnako ako domáci do tej hosťujúcej. Stav po dvoch častiach hry bol teda 4:2. V tretej tretine dlho Malacky nepúšťali Bratislavčanov do šancí ale to sa zmenilo v posledných minútach duelu. Najprv v presilovke hráč Lida Gasper vsietil hetrik a znížil na 4:3 a domáci prestali stíhať. Nedôslednosť v bránení Lido začalo trestať a otočilo zápas na 4:5 z pohľadu 1. SC. Skóre uzavreli hostia na konečných 4:6 gólom do prázdnej brány. Nedisciplinovanosť – veľa trestných minút (v oboch víkendových zápasoch) a slabá koncentrácia v závere nás v nedeľu stála body. Na B tím Lida sme tak nestačili ani druhýkrát v sezóne. Svoj posledný zápas v našom drese odohral líder produktivity nášho tímu Šimuna, ktorý bude hrať extraligu v Záhorskej Bystrici.

Výsledok: 14. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

1. SC Malacky vs. ŠK Lido Prírodovedec „B“ 4:6 (3:1, 1:1, 0:4)

Malacky sa nachádzajú po 14. kolách na 6. priečke ligovej tabuľky so 7 výhrami a rovnakým počtom prehier. V novom roku ich čakajú ešte 2 hracie dvojzápasové víkendy. Na istotu play-off im stačí uhrať jeden bod resp. v najbližšom zápase v Bratislave (18.1.2020) s Lidom Juniori prehrať o menej ako 3 góly. Formu chytá Modra, ktorá sa dotiahla na rozdiel 5 bodov na Malacky. Naši muži však v prípade veľmi silného záveru základnej časti môžu skončiť aj na druhom mieste.