V sobotu mladší žiaci prvýkrát hrali v domácom prostredí

Turnaj 5. kola BA ligy mladších žiakov vo florbale hostili 1. SC Malacky v ŠH Malina v Malackách. Pre našich najmenších florbalistov to bola prvá zápasová skúsenosť pred domácim publikom. V prvom stretnutí narazili na neľahkého súpera Hurikán Inspiro Bratislava a zápas sa skončil ešte pred koncom druhej tretiny za stavu 15:0 pre Inspiro. Po jednozápasovej pauze čakal na našich chlapcov druhý tím Hurikánu. Chlapci príkladne bojovali a po prvej tretine bol výsledok nerozhodný 2:2. V druhej časti naši hráči dokonca viedli 4:2 ale súper aj vďaka premenenému samostatnú nájazdu skóre otočil a viedol po dvoch periódach 6:4. V poslednej tretine Malačania už prestali na súpera stačiť a skóre sa nakoniec zastavilo na konečných 10:4 pre Hurikán Bratislava. Po ďalšej jednozápasovej prestávke nastúpili naši chlapci na svoj posledný tretí duel. V zápase proti Galaktikos Bratislava bol ich súper od začiatku jasne lepší a technickejši vyspelejší, čo sa prejavovalo aj na skóre. Po dvoch tretinách už bolo 14:0 pre Galaktikos a naši žiaci sa tak aspoň prehupli do tretej tretiny. Zápas bol nakoniec predčasne ukončený na začiatku poslednej časti hry pre vysoký rozdiel v skóre po výsledku 15:0 pre ich súpera. Po prvých 7 zápasoch tak Malacky ešte nezískali ani bod do tabuľky, napriek tomuto faktu ostáva asistent trénera Tomáš Gonos pozitívne naladený: ,,Aj keď sa nám nepodarilo vyhrať ani jeden zápas, som s našim tímom spokojný. Ide nám predovšetkým o to, aby naši hráči získali čo najviac skúseností a zlepšovali sa zápas od zápasu. To sa nám momentálne darí. Ak budeme držať takéto tempo naďalej tak verím, že uvidíme výsledky v podobe gólov aj bodov.

Výsledok: 5. kolo – Mladší žiaci – BA – 2019/2020

VŠK PdF UK Hurikán Inspiro vs. 1. SC Malacky 15:0 (5:0, 10:0, 0:0)

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava vs. 1. SC Malacky 10:4 (2:2, 4:2, 4:0)

Galaktikos Bratislava vs. 1. SC Malacky 15:0 (7:0, 7:0, 1:0)

Našich mladších žiakov čakajú do konca základnej časti ešte 2 zápasy. Po nich sa tabuľka rozdelí na dve polovice. Vo svojom poslednom zápase v roku 2019 sa stretnú 7.12. so Tsunami Záhorská Bystrica.