Mládežnícky Slovak Floorball Cup pre našich starších žiakov splnil svoju úlohu

V dňoch od 23.8.2019 do 25.8.2019 prebiehal v troch bratislavských halách medzinárodný mládežnícky florbalový turnaj Slovak Floorball Cup Young 2k19. Turnaj slúži pre dužstvá ako kvalitná predsezónna príprava a túto možnosť využili aj naši starší žiaci. Naši mládežníci odohrali na turnaji dokopy 5 zápasov – 3 v základnej skupine a 2 v playoff. Obhajoba minuloročného 4. miesta síce našim florbalistom nevyšla, ale účasť vo štvrťfinále možno hodnotiť kladne. ,,Turnaj SFC 2k19 opäť splnil svoju úlohu a preveril nás pred nadchádzajúcou sezónou. Ako aj ostatné turnaje ukázal nám nedostatky či naše lepšie stránky.“ Začal svoje hodnotenie turnaja tréner Juraj Kašuba.

B14 – Skupina C

vs. FBC 11 Trnava 4:0

Do turnaja vstúpili žiaci večernou výhrou proti Trnave. ,,Prvý večerný zápas proti Trnave bol zahrievací. Súper nás veľmi nepreveril a hrozil len z protiútokov. Pasivita Trnavy nám veľmi herne nevyhovovala, keďže sme sa jej prispôsobili. Našťastie sa nám podarili streliť štyri góly, ktoré nám zabezpečili víťazstvo“.

vs. Snipers Bratislava „A“ 1:3

Ďalší hrací deň čakal na našich mladých florbalistov známy súper z bratislavskej ligy – Snipers (neskorší celkový víťaz turnaja). Ranný duel výsledkovo síce Malačanom nevyšiel, s predvedenou hrou bol však tréner spokojný. ,,Na druhý deň ráno nás čakal podstatne silnejší súper a konečný víťaz Snipers Bratislava „A“. Do zápasu sme vstúpili odvážne a už po pár minútach sme sa ujali vedenia, čo hodnotím veľmi pozitívne, keďže začiatky zápasov máme väčšinou slabšie. Bohužiaľ po následnom dlhšom tlaku Snipers sa ujali vedenia 3:1, ktoré vydržalo do konca prvého polčasu. V druhom bola hra vyrovnaná, hralo sa zo strany na stranu s miernou prevahou Sniperov. Gól sa však nepodarilo streliť už nikomu. Z môjho pohľadu veľmi vydarený zápas, v ktorom bola vidieť veľká bojovnosť a snaha z našej strany. Na takýchto výkonoch by sme mali stavať.“

vs. Future by Floorball Academy 2:9

Posledným súperom našich v základnej skupine bol tím zverencov slovenského reprezentanta Lukáša Řezaninu. Florbalová akadémia nadelila našim florbalistom deväť gólov a pohodlne zvíťazila. Sklamanie z výsledku neskrýval ani náš tréner: ,,Posledný skupinový zápas sme odohrali proti Future by Floorball Academy. Prehra 2:9 nás veľmi mrzela hlavne z dôvodu vyvinutého veľkého fyzického úsilia, ktoré bolo bez efektu. Individuálne výkony súpera boli na veľmi vysokej úrovni, čomu sme sa tentokrát ani bojovnosťou nedokázali vyrovnať. Často sme situácie jedna na jedna neriešili správne a preto prišla táto vysoká prehra.“ Malačania tak ukončili základnú skupinu C na treťom mieste s tromi bodmi a podvečer ich už čakal osemfinálový zápas.

B14 – Playoff: 1/8 finále

vs. Hurikán Bratislava 2:1

Po vysokej prehre sa museli naši žiaci rýchlo oklepať a už sa sústrediť na prvý zápas vyraďovacej časti. V osemfinále im bol súperom bratislavský Hurikán, ktorého dobre poznajú naši hráči z ligy. ,,V nadstavbovej časti nás čakal Hurikán Bratislava. Do zápasu sme opäť nevstúpili dobre keď sme už v prvej minúte inkasovali. Ako sa neskôr ukázalo bol to jediný gól, ktorý sme dostali. Družstvo sa nenechalo rozhodiť nevydareným úvodom a pokračovalo v nastolenej nátlakovej hre, ktorá robila súperovi problémy. Gólový obrat sme začali štandardnou situáciou z rohu, ktorá nebola vyriešená najšťastnejšie, za to efektívne. Konečný výsledok 2:1 spečatil po peknej akcii na celú šírku a dĺžku ihriska svojím prvým gólom Šimon Pullmann.“ 1. SC Malacky tak prvý zápas playoff zvládli víťazne a svoj pobyt v Bratislave si predĺžili o jednu noc. 

B14 – Playoff: 1/4 finále

vs. T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 0:4

Nedeľným štvrťfinálovým súperom našich bol český tím z Králůvho Dvůra. Družstvo spoza rieky Moravy bolo pre našich florbalistov silným sústom. Po prehre bez vstreleného gólu tak pre Malačanov turnaj skončil. ,,V nedeľu ráno bol našim štvrťfinálovým súperom Králuv Dvúr ako víťaz skupiny A. Rozhodne to nebol súper z kategórie neporaziteľných, no bez gólu sa vyhrať nedá. O výsledku 0:4 z nášho pohľadu sa rozhodlo už v prvom polčase po individuálnych chybách a nedôraze z našej strany s ktorým stále bojujeme“. Do záverečných duelov o medaile sa Malacky teda neprebojovali. Turnaj ukončili medzi osmičkou najlepších s bilanciou 2 výhry a 3 prehry so skóre 9:17. Tréner dodal na adresu tímu aj tieto slová: ,,Ako som aj v šatni povedal, sme jedno družstvo, jeden tím a výkon každého jedného z nás ovplyvňuje aj všetkých ostatných. Preto, pokiaľ chceme byť úspešní, musia makať všetci bez rozdielu, nemôžeme sa stále spoliehať na pár snaživcov, či talentov.“ Individuálne sa na turnaji najviac darilo Richardovi Foltýnkovi, ktorý zaznamenal 5 kanadských bodov za 5 gólov. ,,Sme takí silní ako je najsilnejší z nás a zároveň takí slabí ako ten najslabší z nás. Všeobecne nás turnaj, ako som už spomínal preveril a ukázal, že po kondičnej stránke by mali mať súperi pred nami rešpekt. Za to po florbalovej stránke máme medzery na ktorých musíme pracovať.“ doplnil mladý tréner na záver.

Už o pár dní štartuje bratislavská liga starších žiakov. Našich florbalistov čaká 15.9.2019 ostrý štart súťažného ročníka v podobe domáceho dvojzápasu. My im samozrejme budeme držať palce a o ich ďalšom počínaní Vás budeme informovať.

Foto: FB – Slovak Floorball Cup Young