Žiaci sa plnohodnotne vrátili do hry o bronz

Starší žiaci uspeli v dôležitom zápase so Snipers Bratislava „B“. Ako prví skórovali domáci florbalisti po presnom zásahu Filipa Kmeťa. Hostia v samom závere prvej tretiny dokázali využiť nedôslednosť Malačanov pri bránení a zrovnali skóre zápasu. Druhá tretina duelu herne mladým florbalistom z Malaciek veľmi nevyšla, našťastie Snipers dokázali rozvlniť sieť súpera iba dvakrát rovnako ako naši florbalisti. Hneď v úvode záverečnej tretiny Sebastian Štora poslal 1. SC do vedenia 4:3, ktoré vďaka obetavému výkonu celého tímu do konca stretnutia domáci udržali. Na posledný domáci zápas sezóny prihliadala na tribúne takmer stovka divákov.

Výsledok: Starší žiaci – Skupina „A“ | BA
19. kolo: 1. SC Malacky – Snipers Bratislava „B“ 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Vďaka tomuto víťazstvu sa starší žiaci dostali v tabuľke na 30 bodov, jediný bod od vytúženej tretej pozície. Navyše na rozdiel od Snipers „B“, ktorí majú už po sezóne a Florpédu BA, ktorý hraje už iba posledný zápas sezóny s druhým celkom BA ligy majú Malačania k dobru ešte dva zápasy proti tímom Hurikánu BA, v ktorých budú favoritmi.

Najbližším súperom Malaciek bude tím ,,gepardov“ Hurikánu Bratislava. Zápas s piatym tímom tabuľky sa uskutoční 7.4.2019 v BA o 10:30 h na Manželákoch. O tom, že to nebude ľahký zápas svedčí aj fakt, že ,,gepardi“ prvý zápas zvládli pomerom 8:4.