Vianočný školský turnaj

V stredu 18. decembra sme zorganizovali pre malacké školy Vianočný školský florbalový turnaj. Podujatia sa zúčastnilo celkovo 10 družstiev chlapcov a dievčat z troch malackých škôl – ZŠ Dérera, ZŠ Záhorácka a Gymnázia Malacky. Turnaj bol rozdelený do troch skupín – chlapci 5.-6. ročník, chlapci 7.-9. ročník a dievčatá 5.-9. ročník. Športová hala Malina sa rozdelila na dve zmenšené ihriská, kde prebiehali súčasne zápasy jednotlivých kategórií. Dievčatá a mladší žiaci hrali systémom 3+1 a starší žiaci 4+1.
V kategórii chlapcov 7.-9. ročník dominovalo družstvo ZŠ Dérera, ktoré si s tromi výhrami vybojovalo 1. miesto na turnaji. Chlapcov z „Dérerky“ nasledovali žiaci Gymnázia Malacky a dve družstvá ZŠ Záhorácka. Žiaci družstva „A“ z Gymnázia Malacky získali pohár za 1. miesto v kategórii chlapcov 5.-6. ročník. O ostatné miesta sa postarali „béčko“ gymnázia a ZŠ Záhorácka. V dievčenskej kategórii sa najviac darilo družstvám zo ZŠ Záhorácka. Družstvo „B“ skončilo prvé, na druhom mieste sa umiestnilo družstvo „A“. Bronzovú priečku obsadilo družstvo ZŠ Dérera.
Išlo o prvé podobné podujatie vo florbale medzi malackými školami. Pevne veríme, že nie posledné. Náš klub sa predbežne dohodol so zúčastnenými školami aj na ďalších 2-3 turnajoch počas tohto školského roka. Najbližší turnaj bude Veľkonočný, a opäť oslovíme aj ďalšie školy.