Strelecké trápenie mužov pokračuje

V sobotu nastúpili muži v ŠH Elán v Bratislave na zápas 5. kola BA ligy mužov. Súperom im bol minuloročný finalista ligy ŠK Lido Prírodovedec „B“. Do zápasu nastúpili Malačania s dvomi formáciami a dvomi brankármi. V bráne opäť chytal Matej Jusko a do poľa prvýkrát výraznejšie zasiahol aj Olivier Gelien. Domáci hráči sa ujali v prvej tretine vedenia 2:0, na ktoré krátko pred prestávkou reagoval gólom Samuel Leška, ktorý si akurát odpykal trest za bránenie v hre. V druhej tretine Bratislavčania najprv zvýšili na 3:1 a na konci periódy gólom do šatne definitívne zlomili odpor hostí. V tretej časti hry padol iba jeden gól a to znovu do siete Malaciek. Konečný rezultát zápasu bol tak 5:1 pre Lido. Sklamanie z veľmi slabej streleckej efektivity neskrýval po zápase ani kapitán a v tomto zápase zároveň aj tréner tímu Ján Pulec: ,,Nehrali sme vôbec zle, mali sme dostatok šancí, ktoré sme však nedokázali premieňať a to nás stálo zápas. Doplatili sme na chyby, za ktoré nás súper potrestal a hlavne na mizernú efektivitu v útoku.“ 1. SC Malacky si tak pripísali na konto už štvrtú prehru v rade a prepadli sa na 9. miesto v tabuľke. Strelecká impotencia našich florbalistov je ozajstným kameňom úrazu prečo nezbierajú viacej bodov, pretože počet inkasovaných gólov nie je vysoký. Jediným receptom do ďalších zápasov tak ostáva začať konečne strielať góly.

Výsledok: 5. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

ŠK Lido Prírodovedec „B“ vs. 1. SC Malacky 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Prelomiť strelecké trápenie budú mať možnosť naši muži už túto nedeľu, kedy budú hostiť v ŠH Malina od 18:00 h úradujúceho majstra BA ligy ŠK Lido Prírodovedec Juniori.