Starší žiaci v nedeľu s polovičným úspechom

Turnaj 5. kola BA ligy starších žiakov vo florbale hostili v nedeľu 27.10.2019 v ŠH Malina 1. SC Malacky. V prvom stretnutí, ktoré odštartovalo o 8:00 h ráno sa stretol domáci tím s tímom ŠK Lido Prírodovedec z Bratislavy. Lido nepoznalo chuť prehry v posledných troch zápasoch a preto nečakal malackých florbalistoch ľahký zápas. V prvej tretine boli hostia lepším tímom a ujali sa vedenia už o tri góly. Novota stihol aspoň ešte pred odchodom do kabín znížiť na 1:3. Tento gól domácim psychicky pomohol a v druhej perióde začali súperovi viac dýchať na chrbát. Richard Foltýnek dvomi gólmi stanovil nerozhodný stav po dvoch tretinách na 3:3. Skóre obrátil pre Malacky pred dobrou diváckou kulisou na samom začiatku poslednej časti hry Klempa a hostia prestali stíhať. Ďalší kliniec do rakvy pribil Lidu tretím gólom v stretnutí a teda hetrikom Foltýnek. Bodku za víťazným obratom a zápasom urobil presným zásahom v poslednej minúte duelu na konečných 6:3 Beňo. Domáci hráči tak zaknihovali tretiu výhru v rade.

Výsledok: 5. kolo – Starší žiaci – BA – 2019/2020

1. SC Malacky vs. ŠK Lido Prírodovedec 6:3 (1:3, 2:0, 3:0)

V druhom stretnutí čakalo na tím zverencov trénera Juraja Kašubu ,,béčko“ Snipers Bratislava. Tabuľkový sused domácich začal zápas ako z veľkej knihy a po 42 sekundách viedol už 2:0. Zaskočený domáci tím dlho hľadal odpoveď na hru B tímu Snipers. Našiel ju až v závere tretiny kontaktným gólom Richard Foltýnek. Druhá časť hry bola gólovo úrodná. Hostia sa na jej začiatku presadili gólovo v oslabení a neskôr sa ujali dvomi gólmi vedenia už 5:1 z ich pohľadu. Malačania však zápas nezabalili a začali skóre sťahovať. Keď Král znížil pred koncom druhej periódy na 5:6 z pohľadu Malaciek zdalo sa, že domáci budú schopní opäť podobne ako v prvom stretnutí duel otočiť. Napriek viacerým sľubným šanciam už 1. SC v tretej tretine gól nevsietil a prehral tak najtesnejším jednogólovým rozdielom.

1. SC Malacky vs. Snipers Bratislava „B“ 5:6 (1:2, 4:4, 0:0)

Starším žiakom Malaciek patrí po piatich ,,blokoch“ ligy 5. priečka v tabuľke. Ďalší zápas majú na programe až 17.11.2019 o 11:15 h v Bratislave v ŠH Lekárskej fakulty. Ich súperom bude líder a doposiaľ neporazený tím Snipers Bratislava „A“.