Majster odišiel z Malaciek s prázdnou

Včera (20.10.2019) bol na programe jediný víkendový duel BA ligy mužov vo florbale. Malačania večer privítali v ŠH Malina úradujúceho majstra BA ligy ŠK Lido Prírodovedec Juniori. Na súpiske nášho tímu bolo rekordných 20 hráčov. V bráne dostal príležitosť skúsenejší Vladimír Kopka. Návrat na florbalové palubovky zažil včera Samuel Bočkaj, ktorý sa predstavil v útoku a podal dobrý výkon. Úvod stretnutia patril domácim hráčom. Po zhruba šiestich minutách svietilo na tabuli 3:0 pre Malacky. Súper z Bratislavy našiel však rýchlu odpoveď, keď si do vlastnej brány nešťastne zrazil loptičku Demjanič. V prvej tretine si hostia vypracovali niekoľko šancí, ktoré skončili na brvne našej brány alebo na zákrokoch výborne chytajúceho Kopku. Vedenie o dva góly po úvodnej časti hry bolo teda lichotivých 3:1 pre domácich. Do druhého dejstva zápasu vstúpili Malacky aktívne. Na 4:1 zvyšoval šikovným tečom Smrtič. V rozpätí trinástej a pätnástej minúty druhej tretiny domáci florbalisti prekonali súperovho brankára až trikrát a ujali sa pohodlného vedenia 7:1, ktoré platilo aj do konca druhej periódy. Postupne sa na streleckú listinu zápasu zapísali: Šimuna, Šefčík a hetrik v stretnutí zavŕšil Smrtič. Skóre poslednej tretiny otvorili hráči Lida, onedlho však kapitán domácich Pulec a Pupik svojimi druhými gólmi v zápase zvyšovali komfortné vedenie Malačanov. Juniori Lida síce v závere zápasu strelili tri góly a upravili tak skóre stretnutia, na druhej výhre Malaciek v sezóne sa však už nič nezmenilo.

Výsledok: 6. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

1. SC Malacky vs. ŠK Lido Prírodovedec Juniori 9:6 (3:1, 4:0, 2:5)

Malackám aktuálne patrí 7. miesto v tabuľke. Už tento víkend ich čaká náročný dvojzápas v ŠH Malina. V sobotu od 16:30 h budú hosťami v zápase s White Eagles Bratislava. V nedeľu večer zase privítajú Jánošíkových zbojníkov z Bratislavy.