Dva vyrovnané zápasy, dve tesné prehry

Mužský tím zažil výsledkovo frustrujúci víkend. V sobotu ráno privítali v ŠH Malina ,,béčko“ Snipers Bratislava. Do zápasu sme nastúpili s dvomi formáciami a novým brankárom. Matej Jusko, iba 15-ročný brankár zažil svoj debut v seniorskom florbale. A treba dodať, že si nepočínal vôbec zle. Prvé dve tretiny zápasu sme hrali dobrý florbal, avšak s množstvom nevyužitých šancí. V útoku nás v zápase ťahala najmä dvojica Sloboda a Šimuna. Nešťastný moment v zápase prišiel 3 sekundy pred druhou sirénou, kedy si vsietil vlastný gól Mislovič a súper tak vyrovnal skóre zápasu na 3:3. Úvodných 5 minút poslednej tretiny bolo na góly bohatých. Najskôr sa súper prvýkrát v stretnutí ujal vedenia, potom však Sloboda dvomi gólmi zase vrátil vedenie na stranu domácich. Kľúčovým a zlomovým momentom zápasu bola naša presilová hra 7 minút pred koncom zápasu, v ktorej sme inkasovali gól, ktorý nás psychicky položil. Mužstvo z Bratislavy v závere otočilo duel a radovalo sa z výhry.

Výsledok: 3. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

1. SC Malacky vs. Snipers Bratislava „B“ 5:7 (2:1, 1:2, 2:4)

V nedeľnom večernom derby zápase Malačania hostili Gajary. Domáci v takmer plnej zostave nastúpili do zápasu dobre a ujali sa rýchleho vedenia zásluhou efektívnej otočky Smrtiča spoza brány. Hostia však pomerne rýchlo odpovedali gólom na 1:1. Takýmto skóre sa skončila aj prvá tretina zápasu. V druhej tretine zápasu bolo badať na našich hráčov prílišná nervozita a neistota na hokejkách. Spolu s našou nedisciplinovanosťou, ktorá nás trápila aj v sobotnom stretnutí to bola voda na mlyn pre súpera. Hra v oslabení nás stála veľa síl a Sokol dokazál v druhej tretine tromi gólmi odskočiť do vedenia 1:4. Do poslednej časti hry sme vstúpili odhodlaní duel ešte otočiť a využitou presilovkou v úvode tretej periódy sme sa dostali do hry. Gajary však sporným gólom na 2:5 definitívne rozhodli o tom, kto si odnesie z derby 3 body. Nič už na tom ani nezmenil druhý gól Smrtiča v zápase. Rozlúčkový zápas s kapitánskou páskou na ruke zažil v nedeľu Štefan Sloboda, ktorý odchádza do Anglicka.

Výsledok: 4. kolo – 2. liga muži – BA – 2019/2020

1. SC Malacky vs. TJ Sokol Gajary 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)

Po dvoch víkendových zápasoch sme teda ostali bez bodu a prepadli sa na 8. miesto v tabuľke. Najbližší zápas nás čaká za dva týždne v sobotu v Bratislave, kde si zmeriame sily s rezervou Lida Bratislava. Ak budeme chcieť uspieť, bude potrebné zlepšiť hlavne koncovku (aktuálne máme najmenej vstrelených gólov v lige zo všetkých tímov), ktorá nás trápila aj v minulej sezóne.