Muži s dvoma prehrami o gól

Pred vynútenou koronavírusovou prestávkou naši muži odohrali cez víkend zápasy piateho a šiesteho kola bratislavskej druhej ligy. V sobotňajšom stretnutí sa predstavili na palubovke FBC Dragons Ružinov, kde sa po štyroch minútach dostali do vedenia zásluhou Ľuboša Kmeťa, ale domáci dvomi gólmi ešte v piatej minúte stav otočili. Na 2:2 vyrovnal Matúš Novota, ale prvá tretina aj tak patrila Ružinovu. Do šatní sa šlo za stavu 3:2, presadil sa druhýkrát v zápase Ondrej Pašúth. Po návrate zo šatní dával na 3:3 Malačan Richard Foltýnek, no Jakub Lapuník v bráne Malaciek dvakrát kapituloval. Naši sa opäť dokázali dotiahnuť, po dvoch tretinách bol stav 5:5 zásluhou druhého gólu Richarda Foltýnka a Petra Pupika. V 44. minúte Samuel Bočkaj v presilovke poslal 1. SC Malacky do vedenia, ale v 58. minúte to už bolo 7:6 pre domácich. V rovnakej minúte Malačania vyrovnali na 7:7, o výhre  Ružinova rozhodol minútu a pol pred koncom Martin Valaštín.

Druhý zápas naši hrali doma, proti rezervnému tímu Snipers Bratislava však začali katastrofálne a v 18. minúte prehrávali už 0:5. Minútu pred prvou prestávkou domácich nakopol gólom na 1:5 Samuel Bočkaj. Brankár Kopka pustil za svoj chrbát ďalšie góly už zo začiatku druhej tretiny, stav bol tak 1:7 pre Bratislavčanov. Naši sa však nepoložili a ešte zabojovali o cenné body, v 40. minúte bol stav zásluhou dvoch gólov Jána Puleca a jednom Petra Pupika a Ľuboša Kmeťa 5:7. Malačanom sa podarila zdvihnúť zo zeme ich vlajka, preto ich môže mrzieť inkasovaný gól tesne pred koncom druhej tretiny, po ktorej na tabuli svietilo skóre 5:8. Naši však v záverečnej časti vyrovnali na 8:8, najskôr sa presadil druhý raz Peter Pupik, znižoval aj Richard Foltýnek, aby napokon vyrovnal Juraj Kašuba. V 51. minúte už prehrávali 8:10, ale góly Denisa Danihel a Ľubomíra Šimunu Malacky vrátili späť do hry o body. Dva víťazné góly Snipers napokon prišli päť minút pred koncom, za domácich na 11:12 znižoval opäť Ľubomír Šimuna. Malačania siahali na body v oboch stretnutiach, z víkendu si však aj napriek tomu odniesli nula bodov. V tabuľke sú na delenom treťom mieste.