Starší žiaci vydreli v Modre víťazstvo

Zverenci trénera Juraja Kašubu pokračujú vo víťaznej šnúre. V nedeľu sa im ju podarilo predĺžiť na číslo 6. Do Modry na dohrávaný duel vycestovali Malačania kvôli chrípkovej epidémií iba v počte 7+1. V prvej tretine sa gólmi Kmeťa a Foltýnka dostali do dvojgólového vedenia. BlueBerries odpovedali v druhej časti hry gólom vo vlastnom oslabení ale Filip Kmeť opäť vrátil Malackám dvojgólové vedenie. Onedlho Foltýnek zase po prihrávke kapitána Beňa pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí a v zápise ako domáci vedení Malačania viedli 4:1. Modra sa však nevzdala a do prestávky ešte znížila na 4:2. Navyše sa Malačanom zranila Tamarka Klempová a v poslednej perióde ich tak nečakalo nič ľahké. V tretej tretine mali naši žiaci možnosť presilových hier ale nedokázali ich využiť a naopak znovu inkasovali zbytočný gól v oslabení. Záver zápasu bol poriadne dramatický a Modra dostala 2 sekundy pred koncom duelu možnosť zrovnať zápas z trestného strieľania. Skvelý Miško Salčík ale svoj tím podržal a aj vďaka jeho výbornému výkonu Malacky zvíťazili v nesmierne fyzicky náročnom a bojovnom zápase tesne 4:3.

Výsledok: 10. kolo (nadstavba o 1.-7. miesto) – Starší žiaci – BA – 2019/2020

1. SC Malacky vs. FBC BlueBerries Modra 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Starší žiaci Malaciek sa nachádzajú stále na 4. mieste tabuľky avšak stále s riešiteľným mankom na medailové priečky. Najbližšie dva zápasy proti družstvám Snipers Bratislava majú chlapci a Tamarka preložené z dôvodu šírenia koronavírusu. Najbližšie by sa tak mali predstaviť až 29.3. v súboji s domácou Záhorskou Bystricou.